Rozwiązanie dla produktów energetycznych, chemicznych i ATEX

Zaawansowane technologie napędzające produkcję

Wyzwania branżowe

Przemysł naftowy i gazowy to jedno z najbardziej niebezpiecznych i wymagających środowisk pracy. Ponieważ warunki są niebezpieczne zarówno dla personelu, jak i sprzętu, niezawodny i dokładny monitoring ma kluczowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa operacji. Winmate oferuje przeciwwybuchowe komputery panelowe do zdalnego zbierania danych, wizualizacji procesów i sterowania. Bezpieczne technologie pomagają poprawić produktywność, bezpieczeństwo i wydajność rafinerii ropy naftowej. Skutecznie kontroluj procesy, aby obniżyć koszty operacyjne i uzyskać większy zysk. Nasze rozwiązania komputerowe są stosowane w aplikacjach rafineryjnych i petrochemicznych i pomogły wielu firmom poprawić produktywność, bezpieczeństwo i wydajność.

Winmate posiada technologiczne know-how w zakresie produkcji i rozwoju przeciwwybuchowych procesorów danych.

 • Ekstremalne środowisko pracy
  Wytrzymałe komputery powinny zapewniać zaawansowane monitorowanie systemu nawet w najtrudniejszych warunkach: atmosfera potencjalnie wybuchowa, zmienna temperatura, eksplozja wody i deszcz.
 • Zdalne lokalizacje
  Wytrzymały laptop lub wzmocniony tablet PC musi dokładnie identyfikować i śledzić zasoby oraz przesyłać dane z odległych lokalizacji, aby umożliwić monitorowanie danych i komunikację w czasie rzeczywistym.
 • Przepisy dotyczące ochrony środowiska
  Wszystkie stacje robocze do zastosowań związanych z ropą i gazem muszą przejść najsurowszą kontrolę certyfikacji i kontroli.

Przegląd

Przepisy prawa i ustawodawstwa krajów na całym świecie wymagają, aby sprzęt elektryczny był projektowany i produkowany w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie w środowiskach lub atmosferach potencjalnie łatwopalnych lub wybuchowych. Te niebezpieczne obszary to łatwopalne gazy lub opary, łatwopalne ciecze, łatwopalny pył lub zapalne włókna. W operacjach i obiektach wydobywczych ropy i gazu te zagrożenia i niebezpieczeństwa są powszechne. Substancje łatwopalne lub wybuchowe mogą być obecne w różnych ilościach przez cały czas, dlatego obowiązkowe są certyfikaty ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej oraz certyfikaty bezpieczeństwa dla całego sprzętu elektrycznego używanego w tych operacjach.

Rozwiązania przeciwwybuchowe Winmate obejmują:

 • Seria M (12,1” / 15” / 17” / 19”/ 21,5” /23,8”) Modułowe komputery panelowe z rodziny ATEX/C1D2.
 • P400M9 (BSMI / TS): 4-calowy wytrzymały komputer ręczny A73 + A53 ARM.
 • RG100: bramka radiowa.
 • L140AD: wzmocniony laptop 14”.
 • M101TG: 10,1-calowy wytrzymały tablet PC z systemem Windows i procesorem Intel® Core™ i5¬1135G7.
 • S101M9: 10,1-calowy wytrzymały tablet przemysłowy z systemem Android A73 + A53.
 • M700DQ8-EX: 7-calowy Qualcomm® Snapdragon™ 660, wytrzymały PDA z systemem Android ATEX.
 • ITMH100-EX: Komputer Box PC Intel® Core™ i5-1135G7 CID2 z serii M.
 • Jasność panelu 15″ i 19″1000 nitów Komputer panelowy ATEX z procesorem Intel i5-1135G7, wyposażony w mosiężne złączki typu EX M16/M12.
 • Komputer Box PC o pełnym stopniu ochrony IP65 z procesorem Intel® Core™ i7-3517UE, 1,7 GHz, wyposażony w złącza M12.
 • Komputery Box PC z serii Intel® Tiger Lake UP3 Core, opcjonalnie z modułowym wyświetlaczem przednim jako komputer panelowy.
 • Seria Box PC  na szynę DIN ATEX/C1D2 z szerokim zakresem obsługi wejść/wyjść, szerokim zakresem  temperatur pracydo zastosowań w strefach niebezpiecznych.

Wytrzymałe komputery mobilne Winmate są zbudowane z myślą o trwałości, zmniejszając całkowity koszt posiadania w miarę upływu czasu. Sprzedawcy detaliczni, producenci, firmy logistyczne i organizacje usługowe codziennie wybierają przenośne komputery Winmate, aby usprawnić codzienne operacje.

Co to są wytrzymałe komputery klasy ATEX

Platformy wiertnicze i odległe rurociągi to jedne z najbardziej niebezpiecznych i wymagających środowisk pracy na całym świecie. Wytrzymałe komputery Winmate są przeznaczone do środowisk rafinerii ropy naftowej lub platform wiertniczych i posiadają certyfikaty ATEX Zone2 i Class1 Division2 (C1D2). Winmate oferuje komputery panelowe z certyfikatem ATEX Zone 2 i Class 1 Division 2 (C1D2), procesory wbudowane i wyświetlacze przemysłowe do zdalnego gromadzenia danych, wizualizacji procesów i sterowania. Bezpieczne technologie pomagają poprawić produktywność, bezpieczeństwo i wydajność rafinerii ropy naftowej. Skutecznie kontroluj procesy, aby obniżyć koszty operacyjne i uzyskać większy zysk. Nasze rozwiązania komputerowe są stosowane w aplikacjach rafineryjnych i petrochemicznych i pomogły wielu firmom poprawić produktywność, bezpieczeństwo i wydajność.

Scenariusz użytkownika

2023 03 09 15h53 33

Podstawowe możliwości / zalety

Projekt schematu iskrobezpiecznego

 • Schematyczny projekt układu elektronicznego musi gwarantować, że temperatura w każdych warunkach awaryjnych nigdy nie wzrośnie do wartości, która może spowodować zapłon wybuchowych gazów. Nasi inżynierowie opracowują schematy iskrobezpieczeństwa dla linii produktów przeciwwybuchowych.
2023 03 09 16h20 52
2023 03 09 16h21 38

Urządzenie nieiskrzące

 • Iskrobezpieczna konstrukcja oznacza, że ​​nie może dojść do zapłonu niebezpiecznej atmosfery (wybuchowego gazu lub pyłu). Osiąga się to poprzez zapewnienie, że do obszaru niebezpiecznego przedostają się tylko niskie napięcia i prądy oraz że nie jest możliwe magazynowanie znacznej ilości energii. Konstrukcja termiczna Tout zapobiega również przegrzaniu urządzeń.

Wysoka moc obliczeniowa i bezwentylatorowy system termiczny

 • Wysokowydajne obliczenia z procesorem Intel® Core™ i5/i7 do najbardziej wymagających zadań. System termiczny jest bezwentylatorowy, a opływowa obudowa zapewnia wysoce efektywne odprowadzanie ciepła.
2023 03 09 16h38 11
2023 03 09 16h38 41

Nadaje się do operacji w ekstremalnych warunkach pracy

 • Dzięki wbudowanej inteligentnej grzałce, która może pracować w zakresie od -40°C do 70°C, komputer panelowy ATEX nadaje się do pracy na zewnątrz lub w niebezpiecznych warunkach, gdzie panują bardzo wysokie lub niskie temperatury.

Proces zalewania bez powietrza

 • Zalewanie to proces wypełniania kompletnego zespołu elektronicznego stałym lub galaretowatym związkiem w celu uzyskania odporności na wstrząsy, wibracje, a tym samym wykluczenie wilgoci i czynników korozyjnych. Winmate wykonuje zalewanie komponentów elektronicznych bez użycia powietrza we własnym zakresie. Zalewanie zapobiega uszkodzeniu podłoża w trudnych warunkach lub przed wibracjami lub innymi potencjalnie szkodliwymi zastosowaniami.
2023 03 09 16h39 12

Bezpieczeństwo i standardy

System zarządzania jakością

Fabryka Winmate posiada certyfikat UL i CSA z Systemem Zarządzania Jakością.

2023 03 09 16h42 07

Testy i certyfikaty produktów

Aby spełnić wymogi bezpieczeństwa, Winmate oferuje certyfikowane rozwiązania ATEX i Class 1 Division 2 (C1D2) do utrzymywania bezpiecznych operacji i gromadzenia szczegółowych, wrażliwych danych w odległych lokalizacjach platform wiertniczych i rurociągów.

Winmate na ogół stosuje zarówno North American National Electric Code (NEC), jak i europejską dyrektywę ATEX do klasyfikacji sprzętu.

2023 03 09 16h43 37

NEC (krajowy kodeks elektryczny)

Według OSHA, NEC definiuje niebezpieczne miejsca jako obszary, w których może istnieć zagrożenie pożarem lub wybuchem z powodu łatwopalnych gazów lub oparów, łatwopalnych cieczy, łatwopalnego pyłu lub łatwopalnych włókien lub latających cząstek. NEC sklasyfikował niebezpieczne lokalizacje na trzy sposoby; rodzaj, stan i charakter.

IEC (Międzynarodowa Komisja Elektrochemiczna)

IEC definiuje palne gazy i opary, a następnie palny pył, każdy z tych typów jest przypisany do trzech różnych stref, a każda strefa wymaga wyposażenia zbudowanego dla kategorii I, II lub III.

2023 03 09 16h44 35

Uzyskaj bezpłatną konsultację dotyczącą rozwiązania w zakresie energii i usług użyteczności publicznej

Niezależnie od Twoich celów, Winmate jest tutaj, aby Ci pomóc. Jeśli koncentrujesz się na zwiększeniu szybkości obsługi, poprawie wyników finansowych, ekspansji za pośrednictwem nowych kanałów, dodawaniu lokalizacji, badaniu franczyzy lub maksymalizacji lojalności klientów. Winmate zapewnia wytrzymałe rozwiązania mobilne, które są w stanie zwiększyć produktywność w terenie. Nasze wytrzymałe rozwiązania mobilne są zbudowane tak, aby wytrzymać rygory najtrudniejszych środowisk i mają na celu poprawę wydajności i produktywności pracowników terenowych. Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów, aby poznać sprzęt, który najlepiej pomoże Ci osiągnąć Twoje cele.

Zadaj nam pytanie

Produkty Powiązane

PDA, TABLETY, PANELE PC

Wytrzymałe tablety z systemem Windows

M101S-EX

Wytrzymałe tablety z Androidem

M700DQ8-EX

PANELE HMI, MONITORY, BOX PC