Inteligentne rozwiązania dla stacji ładujących

Wyświetlacz stacji HMI Fast Charge EV/szybkiego ładowania.

Wyzwania branżowe

Sprzedaż samochodów elektrycznych osiągnęła rekordowy poziom 3 milionów w 2020 roku, co stanowi wzrost o 40% w stosunku do 2019 roku. Ten silny wzrost wyraźnie kontrastował z ogólnym spowolnieniem na rynku samochodowym na całym świecie, gdzie ogólna sprzedaż samochodów spadła o 16% z powodu kryzysu związanego z COVID-19. Po dekadzie szybkiego wzrostu po drogach jeździ obecnie ponad 10 milionów samochodów elektrycznych, co stanowi około 1% światowego parku samochodowego. Na 2030 r. scenariusz zerowej emisji netto do 2050 r. przewiduje 300 milionów samochodów elektrycznych na drogach i stanowią one ponad 60% sprzedaży nowych samochodów, w porównaniu z zaledwie 4,6% w 2020 r.

Winmate posiada technologiczne know-how w zakresie produkcji i rozwoju urządzeń przeciwwybuchowych.

 • Silne wibracje
  Urządzenia idealnie nadają się do publicznych ładowarek, centrów handlowych, wypożyczalni, flot pojazdów, parkingów firmowych itp. narażone są na silne wibracje.
 • Praca w niskich temperaturach
  W zależności od pory roku temperatura na zewnątrz może spaść nawet do -40°C.
 • Niestabilne zasilanie
  Urządzenia rozmieszczone w kabinie pociągu muszą posiadać rozwiązanie chroniące urządzenie przed niestabilnym zasilaniem, utratą zasilania lub przepięciami.
 • Komunikacja bezprzewodowa
  Technologie bezprzewodowe łączą wszystkie urządzenia i czujniki w pociągu.
 • Ekstremalne środowisko pracy
  Sprzęt powinien zapewniać zaawansowane monitorowanie systemu nawet w najtrudniejszych warunkach: atmosfera potencjalnie wybuchowa, zmienna temperatura, eksplozja wody i deszcz.

Przegląd

Winmate, dostawca wytrzymałych komputerów i rozwiązań wbudowanych dla branż działających w najbardziej wymagających środowiskach, poszerza portfolio sprawdzonych serii przemysłowych paneli PC HMI. Przemysłowe komputery panelowe Winmate wyposażone w nowy procesor Gen. Intel® są teraz dostępne jako seria GC do użytku w środowiskach przemysłowych o dużym obciążeniu, jako seria PO do wbudowanych kiosków oraz jako standardowy przemysłowy komputer panelowy (podwozie / otwarta rama / przód IP65 / panel Mount) dla różnych scenariuszy zastosowań przemysłowych. Wszystkie nowe wersje są dostępne natychmiast.

Winmate kontynuuje dążenie do doskonałości i innowacji w projektowaniu systemów. Aby zaspokoić różnorodne potrzeby klientów i zapotrzebowanie rynku pojazdów elektrycznych, Winmate współpracuje z wiodącymi dostawcami rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych w celu opracowania rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych opartych na IoT o stopniu ochrony IP65, które są nowoczesne, ergonomiczne i można je dostosować do środowisk zewnętrznych. Oprócz korzystania z inteligentnego komputera dotykowego o wysokiej jasności w celu lepszego doświadczenia użytkownika, stos ładowania może dobrze pasować do wszystkich europejskich, japońskich i krajowych pojazdów elektrycznych, wspierając w ten sposób precyzyjną kontrolę i odcięcie zasilania, aby uniknąć przypadkowych uszkodzeń spowodowanych nienormalną pogodą lub siatka.

Komputer panelowy HMI G-WIN serii GC

Wersja serii GC jest specjalnie zaprojektowana do ciężkich zastosowań dla osób poszukujących wytrzymałej konstrukcji. Tylna pokrywa jest wykonana z aluminium i posiada stopień ochrony przed wodą i pyłem IP65, odpowiedni do zastosowań przemysłowych i sterowania maszynami. Wyświetlacz jest wyposażony w ekran dotykowy PCAP. Wyświetlacze są dostępne w rozmiarach 21,5 i 23,8 cala.

Komputer panelowy HMI serii PO

Komputer panelowy HMI serii PO oferuje najwyższą jakość obsługi dotykowej dzięki projektowanemu pojemnościowemu ekranowi wielodotykowemu (PCAP) w otwartej obudowie odpowiedniej do aplikacji wbudowanych. Wyświetlacze są dostępne w rozmiarach 15, 17, 18,5, 19, 21,5 i 23,8 cala.

Standardowy przemysłowy komputer panelowy (15” i więcej)
Obudowa / Otwarta rama / Przód IP65 / Montaż panelowy

Standardowy przemysłowy komputer panelowy jest dostępny w różnych opcjach konstrukcji mechanicznej — z obudową, otwartą ramą, przednią ochroną IP65 i możliwością montażu panelowego — z ekranem o przekątnej od 15 cali wzwyż. Wyświetlacz jest wyposażony w ekran dotykowy PCAP do intuicyjnych operacji na ekranie.

Szczegóły techniczne dotyczące nowych komputerów panelowych HMI

Rodzina przemysłowych komputerów panelowych HMI firmy Winmate wykorzystuje procesor Intel® nowej generacji, zapewniający fantastyczną wydajność wielordzeniową. Są one domyślnie wyposażone w 4 GB pamięci systemowej DDR4 2400 MHz (opcje do 16 GB) i elastyczne urządzenia pamięci masowej 64 GB M.2 2242 M-key SSD (opcje do 512 GB). Dostępne rozszerzenia Gniazdo M.2 2242/2280 na dysk NVME SSD lub SATA III SSD, gniazdo M.2 2232 E-Key na półwymiarowy moduł Wi-Fi i jedno gniazdo PCIe 3.0 (x16).

Komputer panelowy Winmate HMI jest wyposażony w różne złącza: dwa porty Giga LAN RJ45, cztery porty 4 x USB 3.2 Gen.1 (Type-A), jeden port RS232 i jeden port komunikacji szeregowej RS-232/422/485. Do transmisji wideo komputery panelowe wyposażone są w jedno złącze DP1.2, dostępne jest opcjonalne złącze HDMI1.4. Dostępne są określone modele do większości zastosowań przemysłowych i komercyjnych. Obsługa systemu operacyjnego Windows 10 IoT Enterprise lub Linux Ubuntu 18.04. Aby zapewnić bezpieczną łączność z chmurą, zintegrowany jest układ zabezpieczający TPM 2.0.

Moc wyjściowa 7 kW i 21 kW z rozwiązaniem do ładowania pojazdów elektrycznych opartym na IoT

Systemy ładowania EV oparte na Winmate IoT wykorzystują bestseller Winmate 10,1-calowy interfejs HMI serii EL, zasilany przez czterordzeniową platformę procesora ARM A53 2,0 GHz. Inteligentny komputer dotykowy działa na systemie Linux Yocto lub Android 11 (z możliwością aktualizacji do Androida 13), a Linux Ubuntu będzie dostępny w 2023 roku. Zapewniają one wysoką wydajność obliczeniową przy niskim zużyciu energii i elastyczności, która jest odpowiednia dla różnych narzędzi i aplikacji. Rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych z inteligentnym komputerem dotykowym o wysokiej jasności obsługują wiele portów do integracji dodatkowych urządzeń. Włączenie łączności sieciowej umożliwia przesyłanie danych w czasie rzeczywistym, takich jak czas zakończenia ładowania i dostępność stacji ładującej, do scentralizowanego centrum dowodzenia w celu monitorowania metryk ładowarki EV.

Scenariusz użytkownika

2023 03 20 01h54 49

Podstawowe możliwości / zalety

Wodoodporna konstrukcja z przodu IP65

 • Komputer panelowy Winmate z serii Front IP65 jest przeznaczony do zastosowań mokrych i zakurzonych; ma stopień ochrony IP65 i jest odporny na wodę i kurz, zachowując jednocześnie zwartą i wąską ramkę, odpowiednią do użytku w mokrych i zapylonych środowiskach, takich jak automatyka fabryczna, kioski zewnętrzne, basen i kiosk SPA i inne.
2023 03 20 01h55 33
2023 03 20 01h55 52

Montaż na panelu

 • Łatwy do podłączenia do sprzętu, jest idealny do stojaków i konsol wymagających obsługi ekranu dotykowego. Wygodna kontrola użytkownika na ekranie dla wydajności operatora.

Niskie zużycie energii

 • Ten komputer panelowy został zaprojektowany z myślą o niskim zużyciu energii i efektywnym odprowadzaniu ciepła, dzięki czemu jest wytrzymały na długotrwałe użytkowanie w zakładach produkcyjnych. Jest to najbardziej energooszczędne rozwiązanie.
2023 03 20 01h56 11
2023 03 20 01h56 33

Wielodotykowy ekran PCAP

 • Bardzo czuły ekran dotykowy i obsługa wielodotyku PCAP ułatwiają użytkownikom wprowadzanie danych, obracanie obrazów, przeciąganie i upuszczanie plików oraz powiększanie dwoma lub więcej palcami.

Nadaje się do zastosowań w kioskach zewnętrznych

 • Wbudowany w obudowę komputer panelowy z serii Front IP65 nadaje się do użytku w mokrych i zapylonych środowiskach przemysłowych. Po prawidłowym zainstalowaniu komputer panelowy o stopniu ochrony IP65 od przodu wytrzymuje rygory na zewnątrz — wodę, wilgoć, zimno, ciepło, światło słoneczne i cząsteczki unoszące się w powietrzu — dzięki czemu nadaje się do zewnętrznych kiosków na parkingach, stacjach benzynowych, basenach i innych miejscach.
2023 03 20 01h57 02
2023 03 20 01h57 40

Rozwiązanie do ładowania Winmate EV z inteligentnym komputerem dotykowym o wysokiej jasności

 • Ponieważ pojazdy elektryczne przechodzą z niszy do głównego nurtu, Winmate opracowuje również ładowarkę EV. Naszym pierwszym modelem będzie ładowarka sieciowa poziomu 2. W oparciu o napięcie wejściowe, wyjście Max. Moc można określić jako od 7kW do 21kW. Typowy czas ładowania ładowarki AC poziomu 2 do pełnego naładowania wynosi około 2-4 godzin (według mocy resztkowej). Ten czas ładowania powinien być odpowiedni dla aplikacji stacji obsługi samochodów.
 • Kolejną zaletą naszych produktów jest połączenie oprogramowania APP i interfejsu użytkownika (HMI). Nasza rozdzielczość 10,1” 1280 x 800 z wielodotykowym ekranem P-Cap może zostać dostosowana do Twojego interaktywnego systemu zarządzania ładowaniem. Tabliczkę znamionową i wzornictwo przemysłowe można również dostosować.

Bezpieczeństwo i standardy

 • Aprobaty/oznakowanie

  – CE, FCC, C1D2, ATEX

 • Przód IP65

  – Wodo i pyłoszczelny

 • Norma przemysłowa

  – Wstrząs, wibracja

Uzyskaj bezpłatną konsultację dotyczącą rozwiązania w zakresie energii i usług użyteczności publicznej

Niezależnie od Twoich celów, Winmate jest tutaj, aby Ci pomóc. Jeśli koncentrujesz się na zwiększeniu szybkości obsługi, poprawie wyników finansowych, ekspansji za pośrednictwem nowych kanałów, dodawaniu lokalizacji, badaniu franczyzy lub maksymalizacji lojalności klientów. Winmate zapewnia wytrzymałe rozwiązania mobilne, które są w stanie zwiększyć produktywność w terenie. Nasze wytrzymałe rozwiązania mobilne są zbudowane tak, aby wytrzymać rygory najtrudniejszych środowisk i mają na celu poprawę wydajności i produktywności pracowników terenowych. Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów, aby poznać sprzęt, który najlepiej pomoże Ci osiągnąć Twoje cele.

Zadaj nam pytanie

Produkty Powiązane